Wednesday, October 5, 2022
HomeCelebrityবেয়া খবৰঃ ভেণ্টিলেটৰত থকাৰ সপ্তাহৰ পিছত ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱৰ (Raju Srivastava) 58 বছৰ...

বেয়া খবৰঃ ভেণ্টিলেটৰত থকাৰ সপ্তাহৰ পিছত ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱৰ (Raju Srivastava) 58 বছৰ বয়সত মৃত্যু হয়

১০ আগষ্টত জিমত ব্যায়াম কৰাৰ সময়ত হৃদৰোগত আক্ৰান্ত হোৱা ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱ (Raju Srivastava) আৰু নাই।

দীঘলীয়া কাজিয়াৰ পিছত আজি ২১ ছেপ্টেম্বৰত কৌতুক অভিনেতাজনৰ মৃত্যু হয়। ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱৰ পৰিয়ালৰ সদস্য – তেওঁৰ পত্নী, পুত্ৰ আৰু কন্যা – বৰ্তমান এইমছত আছে। পৰিয়ালটোৱে এতিয়া সিদ্ধান্ত ল’ব যে তেওঁক মুম্বাই লৈ যাব নে কানপুৰলৈ লৈ যাব।

হৃদৰোগত আক্ৰান্ত হোৱাৰ পিছত ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱৰ মগজুৰ গুৰুতৰ ক্ষতি হৈছিল, আৰু 10 আগষ্টৰ পৰা দিল্লীৰ এইমছত অচেতন আৰু পৰ্যবেক্ষণত আছিল। প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী আৰু উত্তৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথে কৌতুক অভিনেতাগৰাকীৰ পত্নী শিখা শ্ৰীবাস্তৱৰ সৈতে কথা পাতিছিল আৰু চিকিৎসাৰ ক্ষেত্ৰত তেওঁক সম্পূৰ্ণ সহায়ৰ আশ্বাস দিছিল। ৰাজুৱে ট্ৰেডমিলত ব্যায়াম কৰি আছিল যেতিয়া তেওঁ বুকুৰ বিষ অনুভৱ কৰিছিল আৰু খহি পৰিছিল। তেওঁক তেওঁৰ প্ৰশিক্ষকে দিল্লীৰ এইমছলৈ লৈ আহিছিল আৰু তেওঁৰ হৃদয় পুনৰুজ্জীৱিত কৰিবলৈ তেওঁক দুবাৰ চিপিআৰ দিয়া হৈছিল।

হৃদআক্ৰমণৰ সময়ত ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱ চফৰ মগজুৰ ক্ষতি

হৃদৰোগৰ সময়ত, ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱ অলচো চফাৰ ইমানৰ মগজুৰ ক্ষতি হয়। হেই সংকটজনক অৱস্থাত আছিল আৰু ভেণ্টিলেটৰৰ সহায়ত আছিল। হেইক কাৰ্ডিঅ’লজী আৰু জৰুৰীকালীন বিভাগৰ এইমছ দলৰ চিকিৎসক, নেতৃত্ববি ডি আৰ নীতিশ ন্যায়াই চিকিৎসা কৰি আছিল। এছ. এইমছৰ সূত্ৰঅনুসৰি, শ্ৰীবাস্তৱ চফৰ জিমত কাম কৰা কাৰ্ডিয়াক এৰেষ্ট হুইল আৰু ৱাচব্ৰট টু হস্পিটেল তেওঁৰ প্ৰশিক্ষক হওক। কৌতুক অভিনেতা ভাছে তেওঁৰ হৃদয় কমাবলৈ দুবাৰ চিপিআৰ দিছিল।

Google, Apple app stores ৰ পৰা BGMI বন্ধ কিয় হল? Why BGMI Removed from Playstore, Apple App Store?

ৰাজুৰ BROTHER-IN-LAW আশীষে HEART ATTACK নিশ্চিত কৰিছে

ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱৰ ভায়েক আশীষ শ্ৰীবাস্তৱে বাতৰিটো নিশ্চিত কৰিছে। তেওঁ কৈছিল, “জিমলৈ যাওঁতে ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱৰ হৃদৰোগ হৈছিল। তেওঁ ৰাজ্যখনৰ কেইজনমান ডাঙৰ নেতাক লগ কৰিবলৈ দিল্লীত আছিল। তেওঁ ৰাতিপুৱা জিমলৈ গৈছিল আৰু তাৰ পিছত সেইদিনা আন এটা জিমলৈ গৈছিল। একে সময়তে, তেওঁ হৃদৰোগত আক্ৰান্ত হৈছিল। তেওঁক এইমছত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছে। কিন্তু তেওঁ পুনৰ নিয়ন্ত্ৰণলৈ আহিছে। 5 মিনিটৰ পিছত, চিকিৎসকে আত্মীয়সকলক তেওঁৰ ককাকক লগ কৰিবলৈ অনুমতি দিছিল। তেওঁক লগ পোৱাৰ পিছতহে তেওঁলোকে বাকী তথ্য দিব পাৰিব।”

অভিনেত্ৰী Shraddha Kapoor ৰ ককায়েকক Siddhanth Kapoorক বেংগালুৰু ৰেভ পাৰ্টিত ড্ৰাগছ সেৱন কৰাৰ বাবে আটক

ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱৰ বিষয়ে – Who is Raju Srivastava?

Raju Srivastavaৱ এজন জনপ্ৰিয় কৌতুক অভিনেতা যিয়ে তীব্ৰ কৌতুক অনুষ্ঠানৰ অংশ আছিল। শ্ৰীবাস্তৱ The Great Indian Laughter Challenge, Comedy Circus, The Kapil Sharma Show, Shaktimaan আৰু অন্যান্য Show ত অংশ আছিল। কৌতুক অভিনেতা অলচোৱে Maine Pyaar Kiya, Tezaab, Baazigar দৰে বলীউডৰ চলচ্চিত্ৰত অভিনয় কৰিছিল। শেহতীয়া দৃশ্য India’s Laughter Championৰ এজন বিশেষ অতিথি আছিল Raju Srivastava

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments